Dlaczego Fibo ?

Fibo to wiodący dostawcza wysokiej jakości 100% wodoodpornych paneli naściennych przystosowanych specjalnie do pomieszczeń mokrych. Wszystkie płyty posiadają 15 letnią gwarancje producenta. System Fibo cechuje się szybkim i prostym montażem, co daje mu przewagę nad tradycyjnymi płytkami ceramicznymi. Każdą z płyt możemy dostosować do wysokości pomieszczenia, a unikalny system łączeń AquaLock umożliwia niewidoczne i w 100% wodoodporne połącznia między płytami. Dodatkowa wzmocniona warstwa paroizolacyjna zapobiega przedostawaniu się wilgoci. Wszystko to dzięki nieprzerwanej pracy nad produktem od 1952 roku co daje prawie 70 lat doświadczenia w produkcji paneli naściennych.Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

 

Bezpieczne i zdrowe środowisko zawsze było dla nas priorytetem. Dzięki nowoczesnym niskoemisyjnym i zautomatyzowanym sposobem produkcji jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość szkodliwych substancji oraz zużywanej energii. Dbamy również o zmniejszenie ilości odpadów produkcyjnych wraz z równoczesnym wzrostem recyklingu surowców. 

Wielofunkcyjne rozwiązanie   

Nasze płyty przystosowane są do pomieszczeń mokrych i miejsc narażonych na wysokie zużycie. Gładka powierzchnia panelu pokryta wysokociśnieniowym laminatem HPL ułatwia utrzymanie ścian w czystości, a sposób frezowania fug ogranicza zbieranie się w nich zanieczyszczeń w przeciwieństwie do tradycyjnych fug w których często zbiera się brud i grzyb. Ponad to montaż jest znacznie szybszy w porównaniu z montażem płytek ceramicznych. Wszystkie te cechy sprawiły że zdobyliśmy zaufanie nie tylko właścicieli prywatnych domów ale również wielu przedsiębiorców szukających rozwiązań dla projektów o bardzo surowych wymaganiach higienicznych i wytrzymałościowych. Dlatego płyty Fibo możemy spotkać nie tylko w prywatnych domach ale również w wielu budynkach użyteczności publicznej takiej jak szpitale, restauracje czy szkoły.
Konstrukcja płyty

 

Fibo to kilkadziesiąt lat w budownictwie szkieletowym i dopracowana konstrukcja. Rdzeń płyty składa się z siedmiu warstw sklejki  brzozowej wykonanej z drewna PEFC. Powierzchnia płyty pokryta jest wysokociśnieniowym laminatem HPL, a tył wykończony jest wzmocnionym podkładem paroizolacyjnym. Tak skonstruowaną płytę można montować zarówno na nowe ściany o konstrukcji szkieletowej, jak i na ścianki działowe czy wykończone ściany pokryte płytkami bez konieczności ich wyrównywania lub naprawy. Dodatkowo takie wykonanie umożliwia proste i nie inwazyjne wiercenie otworów w płycie bez martwienia się o pęknięcie płyty czy powstania nie estetycznych wykruszeni.


 

Sprawdzony system połączeń

Opatentowany system połączeń Aqualock daje ci 100% wodoodporną ścianę. Ponad to łączenie jest całkowicie nie widoczne. Dzięki temu nasz produkt jest unikalny i niepowtarzalny. Wybierając Fibo masz piękną i nowoczesną łazienkę nie poświęcając na to kilku dni a zaledwie jedno popołudnie, a dzięki specjalistycznej budowie i akcesoriom możesz spać spokojnie.


Prosty i szybki montaż

Aby ułatwić montaż płyty maja wymiary 2400mm wysokości, co pokrywa całą długość ściany, oraz szerokość 600mm dzięki której montaż może być wykonany przez jedną osobę w jedno popołudnie. Każdy panel można łatwo przyciąć i dopasować indywidulanie do pomieszczenia. Istotne jest również fakt, że do montażu potrzebujesz jedynie wkrętarki i piły, gdyż w resztę zaopatrzy Cię Fibo. Do każdego projektu możesz dobrać sprawdzone i dedykowane akcesoria montażowe, a dobre akcesoria to połowa sukcesu.